زبان های برنامه نویسیطراحی وبمتن بازنرم افزار

دارت

زبان دارت

دارت (Dart) زبان برنامه نویسی است که توسط گوگل توسعه داده می‌شود. هدف دارت جایگزین کردن جاوااسکریپت که زبان داخلی مرورگرهای وب است می‌باشد. دارت راه حلی برای مشکلات موجود در جاوا اسکریپت (به طور مثال مشکل حافظه) می‌باشد که کارایی بهتر، قابلیت استفاده ساده‌تر برای پروژه‌های بزرگ و امنیت بیشتری را فراهم می‌کند. گوگل همچنین بسیار تلاش دارد تا دارت را پیچیده تر بسازد و ویژگی‌ها و قابلیت‌های فراوانی به آن ببخشد.

دارت زبانی برپایه کلاس، وراثت یگانه و شی گرایی است که گرامر آن شبیه زبان C بوده و دارای Interface،reified generics کلاسهای Abstract و Optional typing می‌باشد.

type annotationهای استتیک تاثیری بر روی سمانتیک کد در زمان اجرا ندارد. در عوض type annotation می‌تواند فایل هایی برای ابزارهایی مانند checkerهای استتیک و checkهای داینامیک بصورن Run Time را فراهم نماید.

هدف این پروژه که توسط لارس بک و کسپر لاند پایه‌گذاری شده‌است، جایگزین کردن جاوااسکریپت که زبان داخلی مرورگرهای وب است می‌باشد.

دارت راه حلی برای مشکلات موجود در جاوا اسکریپت (به‌طور مثال مشکل حافظه) می‌باشد که کارایی بهتر، قابلیت استفاده ساده‌تر برای پروژه‌های بزرگ و امنیت بیشتری را فراهم می‌کند. گوگل همچنین بسیار تلاش دارد تا دارت را پیچیده تر بسازد و ویژگی‌ها و قابلیت‌های فراوانی به آن ببخشد.

Comment here

*

code